Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija - Kabinetai
Ketvirtadienis
2016-05-05
09:29
Projektai
Projektas „Padėk ir gausi pagalbą“ [2]
Bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Baltarusijos kuriant sveiką, saugią ir novatorišką mokyklą [9]
Projektas „How we celebrate" (liet. „Kaip mes švenčiame") [1]
Projektas "Saugi mokykla" [2]
Švietimo įstaigose dirbančių spec., soc.pedagogų, psichologų, logopedų darbo aplinkos modernizavimas [1]
Projektas „Technologijų, menų ir gamtos mokslų infrastruktūra" [1]
Projektas „PJIM - Pasienio jaunimo informacijos mainai" [4]
Projektas „Bendrojo lavinimo mokyklų bibliotekų modernizavimas” [2]
Kiti projektai [3]
Prisijungimas
Naujienų kalendorius
«  Gegužė 2016  »
SPrAnTrKPŠ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Ieškoti
Nuorodos
Šaudykla
Statistika

Šiuo metu prisijungę: 1
Svečiai: 1
Vartotojai: 0
Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija
Kabinetai
 
1  kabinetas
Mokytoja Vida Kvaraciejienė 

 

1 kabinetas - tai savotiškas etninės kultūros mini muziejus: jame eksponuojami senoviniai buities daiktai, namų apyvokos rakandai, stovi dvi senovinės spintos, puošni lentyna. Sienas puošia keletas senovinių rankšluostinių ir juostinių, ant kurių kabo autentiškos austinės juostos ir rankšluosčiai. Kai kurie senoviniai daiktai pritaikyti šiandienai: sviestmušėje auga gėlės, lanksčiai panaudoti kaip stovai gėlėms ir pan. Ypatingas dėmesys atkreiptinas į senovinių lietuvių kalbos vadovėlių ekspoziciją, kuri supažindina ne tik su mokykliniais vadovėliais, bet ir su J. Jablonskio raštais. Taip pat kabinete eksponuojama nemaža dalis senovinių asmens bei mokyklos dokumentų: pasai, įvertinimų žurnalai ir pan. Yra ir pirmojo ,,Varpo” numerio kopija.

1 kabinete, be jau minėtų naudingų ekspozicijų, galima susipažinti su lietuvių liaudies meno pavyzdžiais: molio, medžio, metalo dirbiniais.

Užsukite į  etninės kultūros ir lietuvių kalbos kabinetą!
 
   

2 kabinetas

Mokytoja Dalė Jefimova

 

Kabinete ant pagrindinės sienos puikuojasi nežinomo dailininko tapytas rašytojos Žemaitė portretas. Tai viena žymiausių lietuvių rašytojų, įtvirtinusių lietuvių prozoje realizmą, tikrovišką vaizdavimo būdą.

Paveikslų ciklas „Metų laikai", puošiantis kabinetą, padeda išryškinti realizmo principus: tikroviškai ir objektyviai vaizduoja gyvenimą ir žmogų, atskleidžia jo ryšį su pasauliu.
Pagrindinis kabineto akcentas – REALIZMAS.
 
   

3 kabinetas

Mokytoja Birutė Plečkaitienė

 
             Lietuvių kalbos  kabineto apipavidalinimas yra orientuotas atspindėti mūsų gimtosios kalbos padėtį tarp kitų pasaulio kalbų, jos vietą indoeuropiečių kalbų šeimoje, santykį su jau mirusia, bet ilgus amžius, taip pat ir šiandien mokslui bei kultūrai reikšminga  lotynų kalba. Kabineto aplinka mokiniams turėtų padėti suprasti, kad lietuvių kalba, nors daugelį amžių engta, slopinta didžiųjų kaimynų, dažnai išduota savų vaikų, yra sena, garbinga, labai svarbi mokslui.
 
   

4 kabinetas

Mokytoja Snieguolė Mazaliauskienė

 

Ketvirtas kabinetas apipavidalintas tautosakiniais motyvais. Kabinete sukaupta medžiaga apie Lazdijų rajono kultūros paveldą. Tai yra:

1.      Aprašai „Ką prisimena mūsų senoliai?" Juose sukaupta senolių išmintis:

a)      įvairūs  pasakojimai, prisiminimai,

b)      liaudies dainos,

c)      pasakos, sakmės, padavimai,

d)     mįslės ir anekdotai.

2.      Senovinių įrankių ir laikrodžių kolekcija.

Tautosakiniai karpiniai bei sieną puošianti medinė verpstė.
 
   

5 kabinetas

Mokytoja Zita Šklėrienė

 

Šiame lietuvių kalbos kabinete galima susipažinti su „Žiburio" gimnazijos įkūrėju Motiejumi Gustaičiu: eksponuojama  nuotraukos iš gimnazijos gyvenimo,  M. Gustaičio ranka rašytų tekstų, laiškų, vadovėlių titulinių puslapių kopijos, poeto pedagoginio darbo žemėlapis, tekstai apie patį gimnazijos direktorių M. Gustaitį. Be minėtų dalykų,  yra 2 dideli stendai, kuriuose saugomos pirmosios „Žiburio" gimnazijos abiturientų laidos atestatų kopijos.
           Kabinete puikuojasi dailės mokytojos Jūratės Baranauskienės nutapytas paveikslas, kuriame pavaizduotas senasis Seinų „Žiburio" gimnazijos pastatas (jame dabar yra S. Nėries muziejus).
 
 
 
 
   

6 kabinetas

Mokytoja Jolanta Patackaitė 
 
            Kabineto ekspozicija skirta buvusiam gimnazijos mokiniui ir mokytojui Vilydui Jauniškiui (1965–2002). Tai iškili asmenybė, tapiusi netradicinius paveikslus (jie puošia kabineto sienas), kūrusi esė, turėjusi svarią nuomonę apie gyvenimo būties esmę. Vilydas mėgo skaityti Seneką, A. Maceiną, laisvalaikiu domėjosi tradiciniais liaudies menais. Jo poetinis žodis, publikuojamas stende, žavi grakštumu, įvairiais atspalviais, skambumu. Poezija, dailė kuria jaukią aplinką ir ugdo kūrybingą asmenybę.
 
   

11 kabinetas

Mokytoja Marija Jakulevičienė

 

Tai lietuvių kalbos kabinetas. Jame yra trys pagrindiniai akcentai:

1.      Stendas, kuriame eksponuojama: 1) pasaulio kalbų žemėlapis (ši stendo dalis kelis kartus per metus keičiama); 2) valstybinio ir mokyklinio brandos egzamino vertinimo instrukcija; 3) jauno žmogaus asmenybės formavimosi per lietuvių kalbos pamokas lentelė; 4) globalaus vertinimo instrukcija; 5) rašomųjų darbų sąvokų atmintinė. 

2.      Jono Jablonskio portretas ir jo pasakyti žodžiai: kalboje tauta pasisako, kas esanti.

3.      Eksponuojama žodynų, žinynų, monografijų apie kalbininkus ir įvairios kitos mokiniams reikalingos kalbinės medžiagos parodėlė.

Tinkama kabineto estetinė išvaizda: gausu gėlių, suolai nudažyti, visa sukaupta mokomoji medžiaga sudėta į  spintas.

 
   

16 kabinetas

Mokytoja Ona Petuškienė

 
              Istorijos 16 kabinetas skirtas A. Ramanauskui – Vanagui – Lietuvos partizaninio judėjimo vieno iš vadovų atminimui. Tai atlieka ir edukacinės aplinkos paskirtį. Visą medžiagą apie A. Ramanauską – Vanagą pateikė jo dukra Seimo narė A. Ramanauskaitė – Skokauskienė. Kabinete bus kaupiama medžiaga apie patį A. Ramanauską – Vanagą ir apie mūsų gimnazijos auklėtinius – partizanus.
 
   

20 kabinetas

Mokytoja Salomėja Paškevičienė

 

Svarbiausias istorijos mokymo tikslas – padėti mokiniams formuotis istorinę sąmonę, supratimą, kad šiandienos pasaulis, jo tvarka ir vertybės yra istoriškai nulemtos ir kintančios. Padėdama suprasti praeitį ir dabartį istorija kartu moko projektuoti ateitį.
Todėl šis kabinetas nuolat atspindi mokinių veiklą: rengiamos tiriamųjų darbų ekspozicijos, stendiniai pranešimai skirti svarbiems valstybės įvykiams, piešinių istorine tematika parodos, publikuojami kiti kūrybiniai darbai. Kabinetą puošia kasmet išaiškinamų geriausių jaunųjų istorikų dešimtuko nuotraukos.
 
   

21 kabinetas

Mokytoja Audronė Pileckienė

 

Tai istorijos kabinetas. Kabineto apipavidalinimas yra orientuotas atspindėti Lietuvos istoriją. Kabineto aplinka turėtų mokiniams padėti artimiau susipažinti su mūsų Tėvynės šlovinga praeitimi ir garbinga dabartimi. Kabinete yra visi pagrindiniai valstybės simboliai: herbas, vėliava, himnas; puikiai įrėminta Nepriklausomybės aktų signatarų nuotrauka, Vasario 16 – osios ir Kovo 11 – osios aktų kopijos. Kabineto sieną puošia spalvotas LDK mūrinių pilių stendas, vaizdinga pagrindinių Lietuvos istorijos įvykių laiko juosta.
Kabineto spintose gausu mokinių surinktos medžiagos apie Lazdijus, rajono lankytinas vietas, tremtinių atsiminimų, mokinių piešinių, skirtų žymioms valstybės datoms, knygų apie Lietuvos didžiuosius kunigaikščius, žymius valstybės veikėjus, partizanus, tremtinius, dabartinius Lazdijus ir Alytaus apskritį.
 
   
   

42 kabinetas

Mokytojas Jonas Malinauskas

 

Geografijos kabinetas yra senose gimnazijos patalpose šiaurvakarinėje pastato dalyje. Langai iš šiaurės ir vakarų, tačiau dienos apšvietimas yra pakankamas. Kabinete 14 suolų, kurių pilnai pakanka mokinių mokomajam procesui vykdyti. Rašomoji lenta atitinka standartus ir padengta žalia spalva.

Kabinete yra sukauptos kolekcijos: „Po pasaulį pasidairius", „Vandenynų turtas – kriauklės", „Uolienos ir mineralai", „Geografijos vadovėliai" (daugiau kaip 100 vnt.).

Mokomajam procesui vykdyti yra:

 1. Mokomieji vadovėliai,
 2. Sieniniai žemėlapiai,
 3. Plakatai,
 4. Gaubliai,
 5. Kompasai,
 6. Barometras,
 7. Termometras,
 8. Atlasai,
 9. Žodynai,
 10. Enciklopedijos ir kt.
  Iš techninių priemonių – kompiuteris, televizorius videomagnetofonas, DVD, spausdintuvas, videokasetės, kompaktiniai diskai.
  Kamštinio pagrindo stenduose talpinama informacija, kuri yra aktuali nagrinėjamai temai.